تبلیغات
پاتوق جوانی - جبهه سوریه 2
پاتوق جوانی
ارائه نظرات و گفتگو در چارچوب ادب

پیش بینی جالب حافظ اسد درباره ایران

روزنامه آمریکایی ‘نیویورکر’ پیش بینی جالبی از حافظ اسد،‌ رئیس‌جمهور سابق سوریه منتشر کرد.


روزنامه آمریکایی ‘نیویورکر’ نوشت: حافظ اسد، رئیس‌جمهور سابق سوریه درباره علت حمایت از تهران در جنگ ایران و عراق گفته بود، تاریخ ثابت خواهد کرد، در روزی که تمامی کشورهای عربی مقابل سوریه می‌ایستند، ایران تنها کشوری است که از دمشق حمایت می‌کند.****


#گزارش میدانی خبرنگار فارس از تحولات سوریه

آرامش به حلب بازگشت / بازگشت اهالی حمص به منازلشان

خبرگزاری فارس: در حلب صدای درگیری‌ها و انفجارهای مختلف به گوش می رسد، این در حالی است که در میدان‌ها و بازارهای مرکز شهر، زندگی به حالت عادی برگشته است، در دیرالزور تعقیب تروریست‌ها ادامه دارد و اهالی منطقه کرم شمشم حمص نیز به منازل خود بازگشتند.

خبرگزاری فارس: آرامش به حلب بازگشت / بازگشت اهالی حمص به منازلشان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه عملیات پاکسازی در برخی از مناطق دمشق و حومه آن را که از مدتی قبل آغاز کرده، همچنان ادامه می دهد، در همین راستا دیروز اعلام شد که منطقه نهر عیشه واقع در جنوب پایتخت پاکسازی شده و منطقه امن و خالی از حضور گروه های مسلح است.

منطقه نهر عیشه از مناطق هم مرز با منطقه قدیمی المیدان در دمشق است و با منطقه القدم نیز که همچنان عملیات پاکسازی در آن با همکاری نیروهای امنیتی و ارتش سوریه ادامه دارد، متصل است.

بازداشت تعداد زیادی از تروریست‌ها در حلب

 

در شهر حلب نیز نیروهای ویژه امنیتی، گروه های مسلح را که اقدام به راهزنی و تجاوز به شهروندان می‌کنند و اموال عمومی و خصوصی مردم را تخریب می کنند، تحت تعقیب قرار داده است، در "حی الصاخور" در حلب درگیری هایی میان دو طرف ایجاد شده و گروه های مسلح خسارت های سنگینی متحمل شده اند.

برخی منابع مطلع به خبرگزاری فارس اعلام کردند که از میان افراد مسلحی که به دست نیروهای ارتش کشته شده، مروان عبدالقادر عبدالله و عمر دیبو عمر و عبدالله بن عبد الکریم و محمود مرشد صالح و احمد الحمید شناسایی شده اند. این منابع اعلام کردند که نیروهای امنیتی تعدادی از افراد مسلح را که اقدام به ترساندن شهروندان و تخریب مناطق حی المرجه و النیرب در حلب می کردند را بازداشت کرده اند.

بازگشت حالت عادی و طبیعی به شهر حلب

 

افراد مسلح همچنین با استفاده از خودروهای چهار سیلندر که روی آنها مسلسل قرار داده شده است، به بخش پلیس الکلاسه واقع در منطقه "بستان القصر" در شهر حلب حمله کردند، این حمله باعث کشته شدن تعدادی از افراد مسلح شد، آنها همچنین به بخش امنیت جنایی در منطقه "شیخ طه" نیز حمله کردند.

در منطقه صلاح الدین نیز سه انفجار راکت که از منابع نامشخص پرتاب شده گزارش شد، لازم به ذکر است که مناطق "صلاح الدین" و "السکری" و "بستان القصر" و "المیسر" و "باب الحدید" و "الشعار" شاهد موج فزاینده ای از مهاجرت مردم همزمان با انتشار نیروهای ارتش بوده است.

در حلب نیز صدای درگیری‌ها و انفجارهای مختلف به گوش می رسد، این در حالی است که در میدان ها و بیشتر بازارهای مرکز شهر بعد از اینکه دیروز به حالت تعطیل درآمد و روند ترددها در این شهر کاملا متوقف شده بود، زندگی به حالت عادی برگشته است.

پاکسازی یک روستا در استان حسکه

 

از سوی دیگر یگان هایی از ارتش نیز عملیات یورش به یک مرکز در روستای الظاهریه واقع در توابع الجوادیه در استان الحسکه را آغاز کردند، این عملیات به کشته شدن 10 فرد مسلح منجر شد و 12 نفر دیگر نیز بازداشت شدند و مقادیر زیادی از سلاح شامل 3 کلاشنیکوف و 5 مسلسل بی کی سی و 2 قبضه آر پی جی و مقادیر فراوانی از مهمات و یک کارگاه ساخت بمب های ضد نفر و ضد تانک و چندین قناصه و یک بیمارستان میدانی با مقادیر زیادی از قرص های مخدر و روانگردان ضبط شد.

در این عملیات همچنین بمب های آماده انفجار و مقادیری از مواد قابل استفاده در ساخت مواد منفجره و دستگاه های انفجار از راه دور و 3 خودروی مسروقه و اسناد مربوط به گروهک های تروریستی با عنوان جبهه النصره که مرتبط با القاعده است، از دیگر لوازم ضبط شده در این عملیات بودند.

 

تعقیب تروریست‌ها در دیرالزور ادامه دارد

در استان دیر الزور نیز ارتش سوریه اقدام به تعقیب سران مسلح کرد، در منطقه الخریطه 5 نفر از افراد مسلح در مانعی که برای بازرسی از شهروندان گذاشته بودند کشته شدند، همچنین درگیری دیگری نیز بین ارتش و افراد مسلح در اطراف میدان المصریه در شهر بوکمال ایجاد شد که در جریان آن دهها نفر از افراد مسلح کشته شدند و چندین نفر بازداشت شده و سلاح های آنها ضبط شد.

بازگشت اهالی حمص به منازلشان

 

در شهر حمص نیز اهالی منطقه کرم شمشم بعد از پاکسازی این منطقه از گروه های مسلح و بازگشت امنیت به آن، به خانه های خود باز می گردند.

تعقیب افراد مسلح و بازداشت آنها در حماة ادامه دارد

 

در حماة نیز نیروهای امنیتی مرتبط، گروه های مسلح را در منطقه الزیاره که به شهروندان تجاوز کرده و املاک عمومی و خصوصی را تخریب می کردند، تحت تعقیب قرار دادند، برخی منابع اعلام کردند که عملیات پیگرد در این منطقه خسارت هایی را به گروه های مسلح از جمله گروه های ابراهیم فارس الأحمد، محمود سلیمان الحسو وعبد الرحمن أمین الأمین وارد کرده است.

در ربیعه و اطراف آن نیز عملیات پاکسازی منطقه از وجود عناصر مسلح همچنان ادامه دارد و بخش زیادی از تروریست ها از این منطقه به ترکیه گریخته اند.

ارتش سوریه همچنین تسلط خود بر بخش هایی از حمص و حلب و ریف دمشق را بعد از درگیری‌های ارتش با گروه های مسلح در این منطقه افزایش داده است، این درگیری ها اتفاقات منطقه بابا عمرو را که از ماهها قبل ارتش بر آن مسلط شده و امنیت را به آن بازگردانده، در ذهن انسان تداعی می کند.


اختصاصی فارس
حرم حضرت زینب(س) پس از پاکسازی منطقه زینبیه+گزارش تصویری

خبرگزاری فارس: منطقه زینبیه دمشق پس از اقدام نیروی مسلح سوریه در پاکسازی آن از وجود گروه‌های مسلح، بار دیگر آرام شد و تصاویر ارسالی نیز از بازگشایی کامل حرم حضرت زینب (س) خبر می دهد.

خبرگزاری فارس: حرم حضرت زینب(س) پس از پاکسازی منطقه زینبیه+گزارش تصویری
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، اخبار رسیده از دمشق حاکی است که کل شهر دمشق جز نقاطی محدود از حضور تروریست‌های مسلح پاکسازی شده است.

خبرنگار فارس در دمشق نیز گزارش کرد که از جمله این مناطق، زینبیه است که در روزهای گذشته شاهد تروریست‌های مسلح بود.

پس از نزدیک به یک هفته نا آرامی، زینبیه بار دیگر ارام شد و منابع معتقدند که حرم حضرت زینب اندک اندک می‌تواند پذیرای زائران باشد.مشروح// سیدحسن نصرالله در جمع فرزندان شهدای مقاومت:

ما با "جنگ نرم" به رهبری آمریکا مواجه هستیم/ ایران با محاصره جهانی علیه خود جنگید

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب الله لبنان گفت: همان طور که امام خامنه‌ای (مد ظله عالی) فرمودند ما امروز با نوع دیگری از جنگ به نام جنگ نرم روبرو هستیم که آمریکا آن را رهبری می‌کند.

خبرگزاری فارس: ما با "جنگ نرم" به رهبری آمریکا مواجه هستیم/ ایران با محاصره جهانی علیه خود جنگید

به گزارش فارس، سید"حسن نصرالله" در سخنرانی خود در مراسم جشن فارغ التحصیلی فرزندان شهدای مقاومت که به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی المنار لبنان پخش شد، گفت: وقتی از خانواده شهید علی و احمد عنیسی سخن می‌گوئیم از نسل‌های مقاومت که دوشادوش هم می‌جنگیدند و با هم شهید می‌شدند، سخن می‌گوئیم.

وی اظهار داشت: در این جشن خانواده‌هایی هستند که جگر گوشه‌های خود را در راه مقاومت داده‌اند و سوال این است که چرا برادر پشت سر برادر به کاروان شهدا می‌پیوندد؟ سوال در مورد این همه اصرار برای شهادت مطرح می‌شود؛ پیروان پیامبران این چنین به سمت شهادت می‌رفتند، شاید مشخصه کربلا در تاریخ این است که ظرف چند ساعت اندک این صحنه‌ها درباره شهادت زیاد شد همانند شهادت پدر و پسر یا شهادت دو برادر و یا چند برادر در آن واحد شهید شدند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: در این روز این شهدا و آغاز مقاومت را به یاد می‌آوریم؛ ما تعداد اندکی بودیم که ما را به دیوانگی متهم می‌کردند. سوال این است که چرا این شهدا و رفقای آنها این راه را انتخاب کردند؟ به بیان ساده می‌گویم که ایمان به خداوند و رسول خدا، ایمان به وعده خدا، روز قیامت و کرامت الهی و نیز ایمان به به چیز دیگری که دنیوی است و آن اینکه جهاد و شهادت راه عزت و افتخار است.

وی افزود: این شهدا می دانستند که تکلیف آنها مبارزه با دشمن اسرائیلی است که سرزمین ما را اشغال کرده و به اهالی آن تعدی کرده است و اینها قبول کردند که این تکلیف را با اخلاص و صادقانه انجام دهند؛ این فرهنگی که این شهدا با آن تربیت یافتند همان فرهنگ خانواده‌های شهداست که همچنان وجود دارد، این رضایت خانواده های شهدا از ایمان آنها به خداوند و رضایت به قضا و قدر الهی نشأت می‌گیرد و راز مقاومت اسلامی و جوهره آن نیز در همین مسئله نهفته است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: امروز کسانی هستند که تحلیل می‌کنند و می‌گویند که حزب‌الله در تنگنا است و در وضعیت دشواری بسر می‌برد و من می‌گویم که آنها بر اساس اوضاع و احوال و تفکرات خودشان سخن می‌گویند زیرا مقاومت 30 سال است که با دشواری‌ها مقابله می‌کند و جنگ جولای بهترین دلیل برای آن است.

دبیرکل حزب‌ الله لبنان در ادامه اظهار داشت: در جنگ جولای 2006 برخی‌ها گمان می‌کردند که مقاومت نفس‌های آخر خود را می‌کشد در حالی که مقاومت از پیروزی سخن می‌گفت، به همه کسانی که این راه را ادامه می‌دهند و همه کسانی که رخدادها برایشان مهم است می‌گویم که ایمان به خداوند توانایی صبر و پایداری را به اعطا می‌کند و جانفشانی‌ها و قربانی‌ها هر چه باشد[دیگر مهم نیست].

وی تصریح کرد: ایمان به خداوند به ما این توانایی را می‌دهد که قربانی دهیم هر چند که عزیزانمان باشند این ایمان به ما امید به پیروزی را می‌بخشد هر چند که دشمنان ما زیاد و یاری‌گران ما اندک باشند و این ایمان است که این دیدگاه روشن را به اعطا می‌کند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ایمان به خداوند است که افق پیروزی در دنیا و آخرت را برای  ما ارزانی می‌دارد و احمد و علی عنیسی و تمامی شهدا این ایمان را داشتند و به همین دلیل در برابر بمباران جنگنده‌ها هیچ ترس و واهمه‌ای نداشتند، اینها داستان‌های واقعی است، داستان علی و احمد عنیسی داستان‌هایی است که در جنگ جولای رخ داد و اینها باید برای مردم روایت شود و اینها معجزه‌های انسانی آنها است.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگری از سخنان خود به محاصره ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: مردم و جوانان ایران هشت سال در زیر بدترین محاصره  جهانی جنگیدند و ایران در طول جنگ حتی قادر به وارد کردن یک سوزن و ورق آهن نبود زیرا آنها(غربی ها) نگران بودند که ایران آنرا تبدیل به سیم خاردار کند و به جبهه ببرد. ایران که همه جهان با آن می جنگید و این کشور را محاصره می کرد، هشت سال در جبهه جنگید.

به گزارش فارس، سید حسن نصر الله در ادامه سخنان خود در مراسم جشن فارغ التحصیلی فرزندان شهدای مقاومت گفت: ایمان به خدا توانایی از خودگذشتگی را به ما می‌دهد، حتی اگر عزیزترین کس ما باشد و این ایمان است که به ما امید پیروزی و موفقیت با وجود کثرت نیروهای دشمن و اندکی یاران و یاوران مقاومت را می‌دهد و همین ایمان است که شفافیت در دیدگاه‌ها و مواضع را می‌دهد. ایمان به خداست که افق‌های پیروزی در دنیا و آخرت را می‌دهد و این همان راهی است که شهید احمد و علی عنیسی و تمام شهدا بر آن بودند و هیچ‌گاه در برابر وحشت افکنی‌های دشمن یا بمباران جنگنده‌های صهیونیستی به خود بیم و هراس راه ندادند.

وی تاکید کرد که اینها داستان‌های واقعی هستند که طی جنگ ژوئیه با آن مواجه بودیم و احمد و علی عنیسی یکی از همان داستان‌ها هستند که مردم باید آنها را تعریف کنند و این یکی از همان معجزات بشری است.

سید حسن نصر الله گفت که امروز ما با جنگی از نوع دیگر مواجه هستیم که امام خامنه‌ای از آن تحت عنوان جنگ نرم یاد کردند و آمریکا و رژیم صهیونیستی رهبری آن را برعهده دارند.

وی در ادامه افزود: کسانی‌که جنگ نرم را اداره می‌کنند، هم اکنون به دنبال راز قدرت مقاومت هستند، آنها می‌دانند که توان اشغال و تصرف اراضی ما را ندارند، به همین دلیل به سراغ عقل‌ها و اندیشه‌ها و دیدگاه‌ها و فرهنگ‌ ما رفتند تا مردانی چون علی و احمد عنیسی نداشته باشیم. امروز ما می‌شنویم که چگونه فغان و فریاد دستیابی حزب الله به سلاح‌های شیمیایی و غیره را می‌دهند، چرا؟ آیا این با آمادگی ما و در اختیار داشتن تجهیزات توسط حزب الله ارتباط پیدا نمی‌کند؟

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: من به آنها می‌گویم که شما از مجموعه نگرش فکری ما می‌ترسید و به همین دلیل است که تلاش دارید بر این سیستم و مجموعه غلبه کنید،‌ چون می‌دانید اگر ارزش‌های ما از بین بروند دیگر سلاح و تجهیزات نظامی فایده‌ای نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای هستند که تمام تلاش خود را بر کوچک شمردن و تحقیر ارزش‌های مقاومت و شهادت و تمام ارزش‌های ما متمرکز کرده‌اند تا به این ترتیب بر مجموعه ارزش‌ها و مقدساتی که به انها ایمان داریم، غلبه کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این شبکه‌ها هم اکنون تمام تلاش خود را بر ورود به محیط و اجتماع ما متمرکز کرده‌اند تا با نفوذ در آنها،‌ مردم ما از لحاظ فرهنگی در فقر بسر برنند و تنها به دنبال لقمه‌ای نان برای زندگی خود باشند. همانگونه که پخش مواد مخدر و انتشار فساد اخلاقی در جامعه همه با این هدف صورت می‌گیرد تا به ارزش‌های ما ضربه وارد کنند زیرا اگر پدری بخواهد با دشمن بجنگد ، فرزندش را در کنارش نیابد اما با تمام این ترفندها و تلاش‌ها؛ لبنان در حال حاضر امن تر از واشنگتن و نیویورک است.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که ما نیازمند مقاومتی از نوع دیگر هستیم، مقاومتی فکری فرهنگی برای حفظ ارزش‌ها و ایمان ما، چون این ایمان و ارزش است که موجب قدرت و پیروزی ماست.

وی خطاب به فرزندان شهدا گفت که پدران شهید شما خداوند متعال را برگزیدند و چیزی را از دست ندادند، آنها آخرت را برگزیدند،‌ آنها وظیفه خود را انجام دادند و هم اکنون وظیفه ماست که راه آنها را ادامه دهیم. بیایید راهی را که پدران شهدای شما برگزیدند ادامه دهیم و در این ماه خدا پیمان ببندیم که حق و ایمان و تقوی را یاری کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین از همسران این شهدا تقدیر و تشکر کرد که از خودگذشتگی کرده و با وجودی که بسیاری از آنها در اوج جوانی بسرمی‌برند، مسئولیت زندگی را برعهده گرفته‌اند و گوارا باد این اجر بزرگ برای آنها اما بدانند که این ذخیره‌ای دنیوی است تا از آن برای اخرت خود بهره ببرند.

وی تاکید کرد که اینها داستان‌های واقعی هستند که طی جنگ ژوئیه با آن مواجه بودیم و احمد و علی عنیسی یکی از همان داستان‌ها هستند که مردم باید آنها را تعریف کنند و این یکی از همان معجزات بشری است.

سید حسن نصر الله در ادامه گفت: ایمان به خدا توانایی از خودگذشتگی را به ما می‌دهد، حتی اگر عزیزترین کس ما باشد و این ایمان است که به ما امید پیروزی و موفقیت با وجود کثرت نیروهای دشمن و اندکی یاران و یاوران مقاومت را می‌دهد و همین ایمان است که شفافیت در دیدگاه‌ها و مواضع را می‌دهد. ایمان به خداست که افق‌های پیروزی در دنیا و آخرت را می‌گشاید و این همان راهی است که شهید احمد و علی عنیسی و تمام شهدا بر آن بودند و هیچ‌گاه در برابر وحشت افکنی‌های دشمن یا بمباران جنگنده‌های صهیونیستی به خود بیم و هراس راه ندادند.

سید حسن نصر الله  در پایان سخنانش خطاب به خانواده‌های شهدا گفت که ایمان داشته باشید و باور کنید که سختی‌ها و مشکلات هر اندازه باشد، هم اکنون زمان سختی و مشکلات به پایان رسیده و اکنون زمان پیروزی‌ها و موفقیت‌های بی‌حد و مرز است.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مدیر مسئول موسسه
نظرسنجی
نظرشما در مورد وبلاگ موسسه چیست؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی